گزیده ای از خبرها به همراه دو مقاله :

ویروس کرونا

همچنان ویروس کرونا و یا ار 19 در دنیا تبدیل به تیتر مهمترین خبرهای رسانه های بین المللی است در ایران نیز خبرها بطور بخصوص به این ویروس و راه های مقابله و کنترل آن اختصاص دارد .در ایران شیوع این ویروس بطور چشم گیری افزایش داشت و به سرعت به سایر مناطق کشور سرایت کرد.همچنان قم و پس از آن رشت اصفهان اراک البرز تهران از کانون های گسترده مبتلایان به این ویروس هستند.

نیروهای امدادی و بیمارستانی در حال امداد و کمک رسانی شبانه روزی هستند مقامات وزارت بهداشت از مردم می خواهند تا جای ممکن از خانه ها خارج نشوند و اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی را در دستور کارشان قرار دهند.پرهیز از تماس با افراد دیگر از طریق دست دادن و روبوسی شستن مکرر دست ها و استفاده از ماسک نیز از مواردی است که مرتب توصیه می شود.

بحران مهاجران اردوغان در مقابل اروپا

و اما موضوع داغ مهاجران مربوط بود به اقدام اخیر اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مورد باز کردن مرزهایش برای مهاجران به سوی اروپا موجب بحرانی در منطقه حائل میان یونان و ترکیه بود که با زد و خورد میان مهاجران و نیروهای امنیتی یونان در منطقه مرزی همراه بود.اروپا همچنان از موضع جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران به اروپا حمایت می کند و از تکرار نشدن دوباره آزاد سازی ورود مهاجران به مرزهایشان مانند سال 2015 حمایت و سخن می گوید.

سلامتی و تناسب اندام

خوردن چه تعداد تخم مرغ در روز سالم و ضروری است؟

 

تخم مرغ یکی از متنوع ترین غذاها است می توانید آن را به روش های بی پایانی طبخ کنید.آنها ساعت ها شما را از هر گونه غذایی بی نیاز می کنند و یک منبع تغذیه ای پر از پروتئین به شمار میروند که میتوانند از سلامت چشم ها استخوان و ماهیچه ها محافظت کنند.

با وجود همه این فواید تخم مرغ بدلیل داشتن کلسترول بالا که در زرده آن وجود دارد موجب کمی نگرانی برای افرادی دارای چربی خون و فشار بالا هستند.اما به هر حال میزان فواید آن بخصوص در سفیده ان که سرشار از پروتئین کالری کم و حاوی چربی های سالم و سایر مواد مغذی است را نمی شود نادیده گرفت.

تخم مرغ در مقایسه با منابع پروتئین دیگر مانند گوشت ماهی و آجیل نسبتا ارزان است.علاوه بر آن احساس سیری که به شما می دهد شما را از خوردن وعده های و غذاهای پرکالری بی نیاز می کند.

میزان توصیه شده پزشکان و کارشناسان مصرف دو تا سه عدد در روز است که حتی برای بیماران و منع شدگان مصرف کلسترول نیز جای نگرانی نخواهد داشت.

میزان کلسترول در زرده تخم مرغ 200 میلی گرم است که در صورتیکه این میزان کم و یا بیشتر استفاده شود منجر به تنگ شدن شریان های خونی می شود.

منبع خبرگزاری های خارجی

 

اقتصادی

درآمد ثابت طرفدار بیشتری دارد و یا درامد های آزاد؟

در چند سال گذشته تمایل به داشتن منابع درامدی ثابت نسبت به گذشته شیب افزایشی داشته بخشی از آن بدلیل کاهش اشتغال و افزایش اتوماسیون بوده که بر ترس کارجویان و مردم افزوده است.در داشتن شغل های با درامد ثابت و عکس ان اظهار نظر های متفاوتی در جریان است برخی داشتن در امد ثابت را موجب داشتن وقت ازاد بیشتر برای اوقات فراغت و همچنین شرکت در فعالیت های داوطلبانه می دانند و برخی دیگر دامد ثابت را یک سد مقابل انسان دانسته که روحیه میل به پیشرفت را در او متوقف می کند.

تنها راه برای پیدا کردن دلایل منطقی برسی اثرات اینگونه مشاغل بر زندگی است.بطوریکه این درامد ها می بایست هزینه های اصلی زندگی را پوشش دهد و تحت تاثیر درامد های دیگر نباشد در واقع یک موضوع چالش برانگیز است و معیارهای مختلفی در ان دخیل خواهد بود.

بر طبق مطالعات صورت گرفته در مورد مثلا کشوری با سطح در امد متوسط مانند ایران در مقایسه با کشوری توسعه یافته مانند کانادا و یا آمریکا شمالی در ایران بطور متوسط با افزایش تورم سالیانه و افزایش هزینه ها تمایل مردم به داشتن مشاغل به اصطلاح خوداشتغالی روبه فزونی گذاشته است.